Eustoma: podlewanie, nawożenie i przycinanie!

Kwitnienie myśli się aż do września. Eustoma jest strasznie rozpowszechnioną rośliną na kwiat cięty. Nazwa kwiatu Eustoma, wychodzi z stylu greckiego.

Eustoma - opis wyglądu i zastosowanie

Sadzonki Eustomy wielokwiatowej najwygodniej można uzyskać w państwowych sklepach również butowaniach ogrodniczych. Rodzaj ten dodaje się na kwiat cięty (długo trwa nowość w wazonie), i w dużo terenach jest uznany w bukietach ślubnych. Dzwonkowate kwiaty są główną ozdobą rośliny. Ma wzniesione, rozgałęzione pędy pokryte lancetowatymi liśćmi, ciemnozielonymi ze silnym połyskiem.

Sadzonka Eustomy w doniczce miana istnieje jak roślina jednoroczna lub dwuletnia, gdyż nie jest kupno mocna na małe temperatury, będące w znanym charakterze. Dobrze, gdy sadzona istnieje na lekkich, słonecznych zdaniach bądź w małym cieniu. Przynależy do rodziny goryczkowatych (Gentianaceae). Kwiaty są zebrane w wiechowaty kwiatostan. Spośród tak możnej gamy kolorystycznej, wszystek znajdzie coś dla siebie. Ponadto niektóre gatunki potrafią żyć dwukolorowe, rzadziej widziane są żółte lub karminowoczerwone.

Jak uprawiać Eustomę w domu?

Eustomę rozmnaża się przez wysiew nasion (zimą i dość w warunkach szklarniowych) i wegetatywnie przez dział. Z jakiegokolwiek momentu można kupić również sadzonki Eustomy doniczkowej i uprawiać ją we odmiennym ogródku lub na balkonie. Ludzkie są nawozy dla roślin kwitnących. Od dowolnego okresu popularność zdobywają i biznesy internetowe, w jakich znaleźć możemy pełen zakres zarówno nasiona Eustomy, jak również sadzonki Eustomy również wszystkie urządzenia pomocne przy jej uprawie tj. wspomniany wysoko pumeks ogrodniczy. W poziomie letnim można dawać ją na balkon czy taras, a obecnie wczesną jesienią należy wstawiać ją do pomieszczenia.

image

Eustoma wielkokwiatowa stanowi obecnie niezmiernie wiele innych grup. Eustoma wielkokwiatowa zwykle wynosi od 30 do 60 cm wysokości. Przedstawiają się kolejno po sobie, co wywołuje, że ich okres kwitnienia jest dostatecznie czasochłonny – może trwać od czerwca do sierpnia, a nawet do września. Ma wzniesiony, lekko rozgałęziony pokrój. Kwiaty Eustomy przypominają kształtem róże, i naszymi delikatnymi płatkami tulipany.

image

Eustoma wielkokwiatowa – piękne kwiaty w doniczce i wazonie.

Kwiaty Eustomy przypominają kształtem kwiaty róż, są duże (nawet do 15 cm średnicy), mają kielichowaty, dzbankowaty kształt. Najczęściej wynika eustoma w odcieniu fioletowym, różowym, brzoskwiniowym, białym, liliowym, surowym również jasnożółtym. Od pewnego momentu popularność zdobywają także sklepy internetowe, w których odnaleźć możemy pełen przekrój zarówno nasiona Eustomy, jak także sadzonki Eustomy oraz wszystkie urządzenia potrzebne przy jej uprawie tj. wspomniany wysoko pumeks ogrodniczy. Eustoma wielkokwiatowa jest dziś niezwykle sporo nowych odmian.

Do niedawna widziana w transakcji głównie jak kwiat cięty, powszechna jako przejaw bukietów ślubnych. Sadzonki Eustomy hodowanej w doniczkach zajmują wiele rozgałęzionych łodyg, które zwieńczają kwiatostany o bogatych barwach. Spotykane są i w wielko-powierzchniowych sklepach budowlano-ogrodniczych wielkich sieci. Te dwie części sprawiają, iż rośliny nazywamy czasem "japońskimi różami" lub dzwonkami prerii.

W miejscach najlepiej uprawiać ją na słonecznych parapetach. Szczególnie aktualne jest, aby usunąć liście, jakie byłby pod wodą także potrafiły przyspieszyć gnicie rośliny. Eustoma wielkokwiatowa określana jest do jednorocznych, zaś w miejscowym własnym środowisku do krótkowiecznych bylin.